June 15, 2015

Przeciwwskazania do znieczulenia

By admin
W czasie wizyty u stomatologa poinformuj go o lekach i substancjach, na które masz uczulenie. To bardzo ważne, ponieważ jeśli nie tolerujesz określonych medykamentów używanych do znieczulenia, może dojść do poważnych komplikacji podczas zabiegu. Przekaż lekarzowi prowadzącemu, jakie masz schorzenia i czy przyjmujesz lekarstwa – to pozwoli mu w bezpieczny sposób dostosować środki znieczulające. Jeśli jesteś w ciąży, także powiedz o tym swojemu dentyście – wtedy sposób leczenia będzie dopasowany tak, aby był bezpieczny zarówno dla Ciebie, jak i dziecka.
Znieczulenie dentystyczne – leczenie zębów bez bólu i stresu
Dzięki zastosowaniu znieczulenia u dentysty możesz uniknąć bólu związanego z interwencją lekarza. To zdecydowanie ułatwi decyzję o regularnych wizytach w gabinecie tym, którzy boją się stomatologa i unikają go za wszelką cenę. Dlatego nie zwlekaj i już dziś umów się na wizytę
Jakie są zalety znieczulenia?
Poza większym komfortem pacjenta, znieczulenie ułatwia również pracę dentyście. Zmniejsza ilość śliny w jamie ustnej, co jest ważne m.in. przy zakładaniu plomby czy podczas szeregu innych zabiegów stomatologicznych, które muszą być przeprowadzane w suchym środowisku.
Kiedy znieczulenie u stomatologa jest niezbędne?
Wybór znieczulenia jest niezbędny, jeśli dentysta musi przeprowadzić poważniejsze zabiegi, jak np. leczenie kanałowe czy usuwanie zębów.
Jak działa znieczulenie?
Działanie środków znieczulających w dentystyce jest podobne – ich istota to czasowe blokowanie tzw. kanału sodowego, który jest obecny w komórkach nerwowych i odpowiada za przekaz informacji o bólu do mózgu. Po około dwóch godzinach, kiedy znieczulenie przestaje działać, funkcje włókna nerwowego wracają do normy. Czas trwania znieczulenia miejscowego zależy od indywidualnej tolerancji pacjenta – jeśli dawka leku okaże się zbyt mała, lekarz może ją uzupełnić w trakcie zabiegu.
Total Page Visits: 711 - Today Page Visits: 1